Jak nejlépe využít proteinový nápoj MaxRapid SuperProtein?

03.11.2013 21:50

Proteinové nápoje se před půl stoletím začaly vyrábět proto, aby byly snadněji stravitelným zdrojem bílkovin než klasické zdroje v běžné stravě.

Jenže i konzumace současných proteinových nápojů má svoje omezení, dané trávicí soustavou. Limitujícím faktorem výkonnosti trávicí soustavy je hlavně žaludek. Trávicí enzymy žaludku musejí zahájit štěpení bílkovin, aby v tom potom mohly pokračovat enzymy pankreatu. Pokud je funkce žaludku snížena (před, při a po tréninku, mimo trávicí vrcholy a podobně), tak se bílkoviny nestráví a skončí jako zdroj živin pro nežádoucí střevní baktérie, což se projeví zvýšenou plynatostí. A bohužel konzument proteinového nápoje nedostane do krevního oběhu tolik živin, kolik by si přál.

Řešením, jak se vyhnout nedostatečné výkonnosti žaludku, je MaxRapid SuperProtein. Jeho proteinová složka je výhradně z hydrolyzátů proteinů, tedy z bílkovin, kde bylo štěpení bílkovin zahájeno při jejich průmyslové výrobě, takže trávicí funkce žaludku byla nahrazena. Takže výhodou, kterou snadno poznáte je to, že když tento protein konzumujete v kteroukoliv denní dobu i v poměrně vysokých dávkách, tak nebudete trpět plynatostí. Zatímco proteinové nápoje se konzumují v jednorázových vyšších objemech tekutiny, aby se pozdržela v žaludku a bylo zahájeno trávení, tak MaxRapid SuperProtein se může konzumovat v malých dávkách často po sobě, které protékají žaludkem bez zdržení, tedy se potom rychle živiny dostanou do krevního oběhu.

Výraznou výhodou oproti jiným proteinům je to, že aminokyselinové spektrum kopíruje aminokyselinové zastoupení lidského kosterního svalu, tedy se dosahuje jeho vysoké využití.

 

Praktické možnosti využití proteinového nápoje MaxRapid SuperProtein

Snídaně: Ráno je po nočním hladovění organismus schopen vstřebat a využít (utilizovat) vysokou dávku bílkovin, přesněji aminokyselin a peptidů. Klasická bohatá snídaně, která se doporučuje pro nesportující, není pro sportovce výhodná, protože se žaludek uzavře a začne na několik hodin trávit, tedy se dodávka živin po noční pauze ještě zdrží. Pokud chcete ráno rychle dostat živiny do krevního oběhu, nejrychlejším postupem je NALAČNO popíjet nápoj MaxRapid SuperProtein v malých dávkách, například po 0,1 litru s pauzami několik minut. Takto můžete vypít například 50 – 70 g prášku v nápoji v 0,5 – 0,7 litru tekutiny během půl hodiny hned ráno po probuzení. Pokud chcete zesílit regeneraci, je vhodné před mixováním přidat do mixovací nádoby k proteinovému prášku ještě maltodextrin nebo glukózu a rostlinný olej, například řepkový, rýžový, kukuřičný nebo z vinných semínek. Například na dvě hodně navršené polévkové lžíce MaxRapidu přidat rovnou lžíci glukózy a rovnou lžíci maltodextrinu a jednu lžíci rostlinného oleje. Lžíce oleje se může doplnit také kávovou lžičkou MCT oleje.

Přesnídávka: Může se doplňovat nejlépe před příjmem normálního jídla, obdobný postupem příjmu několika malých dávek po sobě. Pokud chcete přibírat, přidejte glukózu nebo maltodextrin a rostlinný olej.

Oběd: Opět zásadně asi půl hodiny před jídlem, aby žaludek byl vyprázdněný před příjmem běžného jídla.

Svačina: podobně jako přesnídávka. Pokud je to před tréninkem, tak se přijme kolem 30 g prášku asi 1 hodinu před tréninkem, opět postupem přijmu opakovaných malých dávek.

Po tréninku: Pro příjem živin ihned pro tréninku, si můžete připravit směs prášku MaxRapid s glukźou a rostlinným olejem jako ráno. Přijímá se postupně v malých opakovaných dávkách první hodinu po skončení zátěže.

Večeře: Jako oběd. Pokud večeře navazuje na trénink, tak se hlavní dávka proteinu přijímá jednu až dvě hodiny po skončení zátěže jako samotný protein i bez přídavku glukózy a oleje, ještě před večeří, aby se žaludek na jídlo stačil vyprázdnit.

Druhá večeře: Při požadavku podpořit regeneraci a nabírat, se použije směs jako k snídani. Jinak se přijímá rozumné množství před spaním. Může se přijímat i v noci při probuzení.

 

Upozornění: Příjmu vysokých dávek proteinů musí odpovídat i dostatečný příjem vitamínů, například 1 – 2  multivitamínové tablety denně.