Jak polykat tablety a tobolky

17.04.2013 20:07

Postup při polykání tablet a tobolek

Mnoho osob má problémy s polykáním větších tablet nebo tobolek.

Přitom praxe ukazuje, že to je problém neznalosti správné techniky polykání tablet nebo tobolek. Naopak pokud tento postup zvládnete, dá se najednou polykat i poměrně velké množství tablet nebo tobolek najednou.

Postup při polykání tobolek nebo tablet:

1/ Tablety a tobolky se nepolykají společně, vždy se oddělují a polykají samostatně pouze tobolky nebo pouze tablety.

2/ Pokud je to možné, jako vhodná tekutina je nejlepší mléko, zajišťuje nejlepší klouzání zejména tablet v hltanu.

3/ Před příjmem tablet nebo tobolek je vhodné spolknout doušek tekutiny.

4/ Tablety se polykají tak, že se tablety vezmou do úst a posléze se zapijí potřebným množstvím tekutiny, které se podrží s tabletami v ústech. Potom se zakloní hlava a tablety se přemístí doprostřed kořene jazyka. Následně se i s tekutinou spolknou. Důvod záklonu hlavy je ten, že tablety jsou těžší než voda a tím se přesunou ke kořeni jazyka.

5/ Tobolky se polykají poněkud odlišně. Tobolky se vezmou do úst a posléze zapijí potřebným množstvím tekutiny, které se podrží s tobolkami v ústech. Tobolky se v ústech trochu promíchají s vodou, aby se při polykání nelepily v hltanu. Následně se skloní hlava dopředu, jako když se chcete podívat na svoje boty, a tobolky se spolknou. Zásadně při polykání tobolek nezaklánějte hlavu. Důvod je ten, že tobolky bývají obvykle lehčí než voda a plavou na hladině. Pokud byste zaklonili hlavu, tak by v ústech plavaly nahoře a nešly by spolknout. Pro jistotu můžete těžké tobolky vyzkoušet, jestli ve vodě plavou nebo klesnou.

Copyright (C) 2013. Všechna práva vyhrazena. Autor: Petr Novák. Sportovní a fitness výživa a doplňky stravy, redukční diety, zakázkový vývoj, výpočty receptur, texty etiket, notifikace.

Pro převzetí části nebo celého článku je nutno mít schválení autora. Při převzetí článku podle možnosti zajišťujeme pro obě strany vzájemnou reklamu formou takzvaných zpětných odkazů.

Pokud se Vám článek líbil, klikněte prosím níže na odkaz „To se mi líbí“ Facebooku nebo jiných sociálních sítí, pokud jste na nich přihlášeni.

Článek má pouze informativní charakter pro lepší porozumění dané problematice, nelze jej vykládat jako poradenství pro konkrétní situaci nebo osobu. Pro individuální využití je problematiku nutno konzultovat s odborníkem v dané oblasti (např. Vaším lékařem nebo trenérem). Dávkování některých výrobků, pokud se liší od textu etikety, je uvedeno z praxe jiných osob, není doporučením pro čtenáře článku a pro případné použití je nutno jej konzultovat s odborníkem, např. lékařem.

A úplně na závěr něco pro odlehčení tématu (to nešlo nedat to sem):

Jak přimět kočku, aby spolkla veterinářovu pilulku
1. Vezměte kočku do náruče tak, jako byste chovali malé dítě. Ukazováčkem a palcem levé ruky jemně přitlačíte na její tváře kolem tlamičky, zatímco držíte připravenou pilulku v pravé ruce. Jakmile donutíte kočku otevřít tlamičku, vhodíte do ní pilulku a počkáte až kočka tlamičku zavře a pilulku spolkne.
2. Seberete pilulku z podlahy a vyndáte kočku zpoza kanape. Vezmete ji do náruče a opakujete celý proces.
3. Chytnete kočku v ložnici, kam utekla, a zahodíte zvlhlou pilulku.
4. Vezmete novou pilulku, sevřete kočku do náruče pevněji a levou rukou stisknete pevně k sobě její přední tlapky. Pravou rukou jí násilím otevřete tlamičku a ukazováčkem jí nacpete pilulku až do krku. Podržíte jí zavřenou tlamičku a počítáte do deseti.
5. Vylovíte pilulku z akvária a sundáte kočku z vršku skříně. Zavoláte na pomoc manželku.
6. Kleknete si na podlahu s kočkou pevně sevřenou mezi koleny. Podržíte jí pevně přední i zadní tlapky a ignorujete přitom její skřeky. Necháte manželku, aby držela její hlavu jednou rukou, zatímco jí násilím otevře tlamičku dřevěným pravítkem, vhodíte do ní pilulku a hladícími pohyby po jejím krku zajistí, aby pilulku spolkla.
7. Sundáte kočku z tyče na záclony a připravíte si novou pilulku. Udělejte si poznámku - koupit nové pravítko a opravit záclony. Opatrně smeťte roztříštěné střepy z váziček a sošek, které původně stály na obrubě krbu.
8. Zabalte kočku do velkého ručníku a požádejte manželku, aby si na ni na podlaze lehla tak, aby kočce vyčnívala jen hlava. Dejte pilulku na konec brčka na pití, otevřete kočce násilím tlamičku tužkou a foukněte do ní brčkem pilulku.
9. Zkontrolujte na návodu pilulkové krabičky, zda pilulka není škodlivá pro lidi, spláchněte nepříjemnou chuť pilulky sklenicí vody. Nalepte leukoplast na manželčinu ruku a odstraňte krev z koberce studenou vodou a mýdlem.
10. Najděte a přineste kočku ze sousedova altánku. Vezměte další pilulku. Dejte kočku dovnitř kuchyňské skříňky a skřípněte jí krk dvířky tak, aby jí vyčnívala ven pouze hlava. Otevřete násilím její tlamičku dezertní lžící a vstřelte pilulku do jejího krku gumičkou podobně jako prakem.
11. Přineste z garáže šroubovák a zašroubujte zpátky vyvrácené panty skříňky. Dejte si na tvář studený obklad a zkontrolujte, kdy naposledy jste byl očkován proti tetanu.
12. Zavolejte požárníkům, aby vyprostili kočku z vrcholku stromu přes ulici. Omluvte se sousedům, kteří svým autem nabourali do jejich plotu, když se snažili nepřejet vaší kočku běžící přes ulici. Vezměte poslední pilulku.
13. Přivažte kočce pevným zahradnickým drátem přední tlapky k zadním a pak ji celou přivažte k noze jídelního stolu. Rukou, ochráněnou těžkou koženou rukavicí, nacpěte pilulku do její tlamičky, následovanou celým syrovým biftekem. Podržte její hlavu horizontálně a nalijte do jejího hrdla dvě pinty vody.
14. Požádejte manželku, aby vás zavezla na pohotovost. Snažte se tam pak sedět naprosto nehybně, zatímco vám ošetřující lékař zašívá štychy vaše prsty a tvář a odstraňuje zbytky pilulky z vašeho pravého oka. Na zpáteční cestě domů se zastavte v obchodě s nábytkem - objednat nový jídelní stůl.
15. Vyřiďte se spolkem pro ochranu zvířat, aby si přijeli pro vaši kočku. Zavolejte do obchodu s domácími zvířaty, zda nemají náhodou na prodej křečka.

A jak k témuž přimět vašeho psa?
1. Zabalte pilulku do kousku slaniny.

 

 

 

 

Anketa

Jak dokážete polykat prášky, tablety a tobolky?

Není problém (12)
23%

Po jedné, nic moc (3)
6%

Mám velké problémy (32)
60%

Po vyzkoušení návodu se to výrazně zlepšilo (6)
11%

Celkový počet hlasů: 53

Otázky a odpovědi: Jak polykat tablety a tobolky

Nebyly nalezeny žádné otázky.

Diskusní téma: Jak polykat tablety a tobolky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek