Informace o nás

Profil provozovatele webu o sportovní a fitness výživě, doplňcích stravy, redukčních dietách, kloubní výživě, poradenství pro sportovce a potravináře

Zájmové oblasti produktů: proteiny napodobující složení lidského svalu, kreatin, aminokyseliny, BCAA, spalovače tuku, rostlinné extrakty, vitamíny, minerální látky a stopové prvky, iontové nápoje, přírodní anabolika, metabolizéry, zvyšování imunity, výpočty receptur a výživových hodnot.

Historie a vývoj:

Záliba chemie od roku 1964, postupně se mění v zájem o biochemii, potravinářskou chemii a sportovní výživu a první výpočty výživových hodnot jídelníčků (1969). Různé sportovní aktivity vedou k zájmu o posilování od roku 1966 až dosud. Rozhodčí kulturistika (1973, nyní neaktivní). Trenérská kvalifikace kulturistika trenér III. třídy (1986) a trenér II. třídy (1989). Od roku 1975 sportovní funkcionář, od funkce předsedy oddílu kulturistiky, také zakládající člen krajského výboru svazu kulturistiky, až po předsedu federálního svazu silového trojboje ČSFR a člena realizačního týmu přípravy reprezentace v kulturistice a silovém trojboji v r. 1989. Po roce 1989 odchod ze sportovně-funkcionářských aktivit do podnikatelské sféry, od roku 2013 z podnikatele rozšířená kvalifikace na tzv. podnikatel-parazit (v Mládkově terminologii).
Přednášky o sportovní výživě od roku 1972, včetně školení trenérů jako lektor. Přednášky o formování těla pohybovými aktivitami od roku 1989. Od roku 1987 do roku 1989 spolupráce s Výzkumným ústavem potravinářským v Praze a firmami Vitana a Čokoládovny na vývoji sportovní výživy. Od listopadu 1989 provoz první firmy specializované na vývoj a distribuci sportovní výživy. Vývoj a výpočty receptur sportovní výživy pro firmu Contipro. V roce 1991 zakladatel firmy Penco, včetně výpočtu receptur.
Záliba a profese: Biochemie a fyziologie tělesné zátěže, potravinářská biochemie, vývoj a výpočty potravinářských a částečně i krmivářských receptur (až na úroveň aminokyselin), včetně zakázkové výroby, poradenství pro potravináře, potravinářská technologie sypkých směsí, tabletování, plnění tvrdých tobolek, výpočet výživové hodnoty a tvorba textů etiket doplňků stravy včetně notifikace pro EU, poradenství pro sportovce a firmy podezřelé z dopingu. Sportovní a fitness výživa, doplňky stravy, redukční diety, spalovače tuku, proteinové nápoje se zastoupením aminokyselin napodobujícím lidský kosterní sval, proteinové nápoje pro ženy (wellnes), proteiny pro děti, kreatin, karnitin, taurin, BCAA, minerální látky, stopové prvky, vitamíny, rostlinné extrakty. 

www.cz-sportovni-vyziva.cz
www.nutri-exact.cz
www.bolid.cz